Medycyna Estetyczna 2018-11-14T15:30:20+00:00

Klinika Medycyny Estetycznej Katowice

Wieloletnia praktyka, tysiące wykonanych zabiegów – m.in. Azzalure, botoks, depilacja laserowa, konturowanie ust, kurze łapki, leczenie łysienia, likwidacja blizn i przebarwień, modelowanie twarzy i ust, powiększanie ust, nieinwazyjny lifting, wyszczuplanie twarz i wiele innych zabiegów. Doskonałe przygotowanie merytoryczne. dr Kasela Katowice – innowacyjność oraz indywidualne podejście do pacjenta.

kliknij na usługę, aby dowiedzieć się więcej

 • Toksyna botulinowa

 • Kwas hialuronowy

 • Mezokoktajl

 • HI-FU

 • Peptydowy wypełniacz

 • Kolagen

 • Lampa LED

 • Fala uderzeniowa

 • Osocze bogatopłytkowe

 • Hydroksyapatyt wapnia

 • Peeling chemiczny

Toksyna botulinowa

Działa przez zmniejszenie napięcia w mięśniach odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa daje efekt wygładzenia zmarszczek już istniejących i zapobiega powstawaniu nowych. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy, dzięki czemu pacjenci uzyskują naturalny, świeży wygląd.

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest niemal bezbolesny, trwa 10-15 minut. Do zabiegu używa się bardzo cienkiej igły. Zaraz po zabiegu naskórek może być lekko zaczerwieniony, Po około godzinie objawy te samoistnie ustępują, dlatego klient nie musi brać urlopu i zaraz po zabiegu może wrócić do pracy. Efekty zabiegu pojawiają się od 3 – 14 dni. Efekt utrzymuje się do 5 miesięcy.

Wskazania do wykonania zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej:

 • zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki;
 • zmarszczki poprzeczne czoła;
 • zmarszczki między brwiami tzw. lwia zmarszczka;
 • zmarszczki wokół ust tzw palacza;
 • zmarszczki królicze;
 • zmarszczki na szyi;
 • leczenie uśmiechu dziąsłowego;
 • leczenie bruksizmu;
 • podniesienie kącika ust;
 • podniesienie brwi – otwarcie oka;
 • wyszczuplenie twarzy;
 • nadpotliwość pach, stóp, dłoni, pośladków;

Kwas hialuronowy

Słońce, stres, palenie tytoniu czy upływ czasu powodują, że w naszej skórze ubywa włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, ważnego składnika skóry wiążącego cząsteczki wody. Zanikanie kwasu hialuronowego skutkuje wiotkością skóry, utratą objętości policzków, a w niektórych miejscach powstawaniem zmarszczek i bruzd. Spłycenie i wygładzenie zmarszczek można uzyskać, aplikując bezpośrednio do skóry wypełniacze, zawierające egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym, powstającym w naszej skórze. Zależnie od głębokości ubytków skóry oraz obszaru twarzy, na którym one występują, stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym o odpowiednio dobranej gęstości, tak aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. Kwas hialuronowy jest więc bezpiecznym implantem ulegającym biodegradacji.

 

Spłycenie i wygładzenie zmarszczek można uzyskać, aplikując bezpośrednio do skóry wypełniacze, zawierające egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym, powstającym w naszej skórze.

Zabieg jest bezbolesny, dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Może wystąpić niewielkie zaczerwienienie i obrzęk skóry w miejscu iniekcji.

Co to jest PROFHILO ® ? Nagrodzona w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność, absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. PROFHILO® to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix). Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjny koncept zabiegów odmładzających, który neutralizuje wiotkość skóry. PROFHILO® to nowa skuteczna metoda odmładzania.

Co to znaczy, że zabieg PROFHILO ® jest bez wad? PROFHILO® to najnowszy zabieg przeciwdziałający zwiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. PROFHILO® ma niespotykane do tej pory maksymalnie skumulowane zalety wyselekcjonowanego naturalnego HA o stężeniu aż 64mg w jednej dawce, a dzięki nowej generacji sieciowaniu – stabilizacji termicznej nie ma wad chemicznie sieciowanego kwasu HA.

Czy PROFHILO ® jest klasycznym wypełniaczem czy biorewitalizatorem? Żadnym z powyższych, PROFHILO® jest czymś nowym i służącym do przebudowy skóry. Dlatego nazywanie PROFHILO® wypełniaczem lub biorewitalizatorem nie jest właściwe. PROFHILO® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry.

Czy ten sam efekt mogę uzyskać innymi preparatami / zabiegami? Profhilo® w chwili obecnej JEST JEDYNYM NA ŚWIECIE preparatem do BIOREMODELINGU /PRZEBUDOWY / PRZYWRÓCENIA UTRACONYCH W PROCESIE STARZENIA PARAMETRÓW SKÓRY. Profhilo® jest czymś nowym i nie można porównywać go z żadnym ze znanych do tej pory preparatów. Aby zrozumieć zagadnienie należy rozróżnić czym jest w istocie BIOREMODELING TKANEK z neutralizacją ZWIOTCZENIA SKÓRY i PRZYWRACANIEM KONTURÓW TWARZY który zapewnia Profhilo®, a czym jest BIOSTYMULACJA znana do tej pory jako możliwość kondycjonowania skóry. Do biostymulacji skóry próbuje się stosować wiele różnych preparatów tj. hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy i inne., „Obiecują” one poprawę nawilżenia skóry. Jednakże tylko preparat PROFHILO® jest jedynym wysoce specjalistycznym preparatem dermatologicznym stworzonym do przebudowy i przywrócenia utraconych przed laty parametrów skóry, które skutkowały jej zwiotczeniem i deformacją rysów twarzy w strefie policzkowej/podpoliczkowej/linii żuchwy „chomiczków”. Jest na bazie głównego komponenta skóry. Profhilo® wykazuje nowy poziom integracji tkankowej i biozgodności. Tylko Profhilo® nie zawiera żadnych chemicznych czynników sieciujących BDDE, ani emulgatorów i zagęstników karboksymetylocelulozy. Profhilo® zwany również molekułą młodości gwarantuje wielopłaszczyznowe odmłodzenie skóry, neutralizuje zwiotczenie skóry z efektem „anty grawitacyjnym”.

Co to są Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe PROFHILO ® ? To opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje biorewolumetryczny efekt.

Jak zachowuje się PROFHILO ® w skórze? Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. PROFHILO® wygładza zmarszczki, liftinguje skórę, natychmiast nadaje skórze utracony efekt sprężystości.

Jakie są obserwowane efekty stosowania PROFHILO ® i czym się objawiają? PROFILO ® wpływa na ogólny wielopłaszczyznowy efekt odmładzający, ale co najważniejsze wyniki badań klinicznych potwierdzają statystyczne oznaczenie zachodzących procesów naprawczych i odmładzających skóry. Już w jeden miesiąc po pierwszej iniekcji PROFHILO® obserwujemy statystycznie istotną poprawę wyniku FVLS (efekt bio-rewolumetryczny), a także ważne uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry (efekt wygładzenia). Miesiąc po drugiej iniekcji PROFHILO® obserwujemy statystycznie istotne zmniejszenie wyniku WSRS (efekt przeciwzmarszczkowy), oraz znaczną redukcję wszystkich parametrów Profilometru (wskaźnik skuteczności wypełniającej). Bardzo ważnym wskaźnikiem jest istotne obniżenie parametrów Torsiometru wykazujące znaczny wzrost jędrności policzków (aktywność poprawiająca gęstość skóry). PRO FHILO wykazuje statystycznie istotną poprawę głębokiego nawilżenia skóry. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu? Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.

Radiesse

Radiesse jest nową generację wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej i dermatologii estetycznej. Preparat ten ma nowatorski mechanizm działania – efekt wypełnienia uzyskiwany jest dzięki przyrostowi naturalnego kolagenu w skórze pacjenta.

W jakich wskazaniach stosowany jest preparat Radiesse?

Radiesse jest stosowany głównie w zabiegach usuwania zmarszczek oraz w zabiegach korygujących owal twarzy.

Jak wygląda zabieg Radiesse?

Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultację z lekarzem medycyny estetycznej lub dermatologii estetycznej. Zabieg trwa około 30-40 minut. Lekarz za pomocą kaniuli wstrzykuje w leczone okolice preparat Radiesse. Zabieg jest prawie bezbolesny. Po zabiegu może utrzymywać się delikatny obrzęk i zaczerwienienie leczonych okolic.

Kiedy widać pierwsze efekty Radiesse?

Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty Radiesse?

Wyniki zabiegu należą do najtrwalszych w medycynie estetycznej – utrzymują się około 18 miesięcy.

Czy Radiesse jest preparatem dobrze poznanym przez medycynę estetyczną?

Na świecie Radiesse® jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Uzyskał on aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA (Food and Drug Administration) oraz jest uważany za bezpieczny środek do niwelowania zmarszczek na twarzy. Ponadto zalicza się go do wypełniaczy dających semi – permanentne efekty, utrzymujące się od roku do pięciu lat w skórze pacjenta.

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest niemal bezbolesny, trwa 10-15 minut. Do zabiegu używa się bardzo cienkiej igły. Zaraz po zabiegu naskórek może być lekko zaczerwieniony, Po około godzinie objawy te samoistnie ustępują, dlatego klient nie musi brać urlopu i zaraz po zabiegu może wrócić do pracy. Efekty zabiegu pojawiają się od 3 – 14 dni. Efekt utrzymuje się do 5 miesięcy.

Jakie są zalety Radiesse?

Radiesse jest preparatem bardziej wydajnym niż kwas hialuronowy. Wg badań medycznych jest również preparatem bezpieczniejszym. Poniżej ilustracja różnic w wydajności i czasie utrzymywania się Radiesse i kwasu hialuronowego Restylane:

Jak działa Radiesse?

Unikalny skład Radiesse® zapewnia natychmiastową poprawę wyglądu, charakterystyczną dla innych wypełniaczy, plus długotrwałe efekty. Dzieje się tak dlatego, że Radiesse® składa się z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyapatytu wapnia (CaHA). Cząsteczki te tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. Te unikalne zalety preparatu sprawiają, że Radiesse® jest idealnym wyborem dla modelowania i rzeźbienia konturu twarzy oraz innych zastosowań medycznych.

Czy Radiesse jest bezpieczne?

Radiesse® składa się z hydroksyfosforanu wapnia (hydroksyapatytu – CaHA) tworzącego zawiesinę w sodzie karboksymetylo celulozy. CaHA jest materiałem budulcowym, który wchodzi również w skład ludzkich kości i już od 25 lat jest stosowany przy wszczepianiu implantów dentystycznych i ortopedycznych. Podczas tak długiego okresu stosowania go nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. Radiesse® nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. W związku z powyższym nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem.

W jakich wskazaniach polecamy Radiesse?

Radiesse najlepiej się sprawdza zabiegach poprawiających kontur twarzy, odmładzających jej kształt. Proces ten ilustruje poniższa rycina:

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma)

jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Mogą być metodą na leczenie łysienia, poprawę wyglądu skóry i jej ukrwienia oraz wiele innych przypadłości.  

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, sprawiają, że fibroblasty tworzą nowy kolagen, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste. Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. 

W efekcie następuje odświeżenie skóry i poprawa jej elastyczności, gęstości oraz napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Z kolei leczenie łysienia tą metodą sprawia, że włosy stają się odżywione od samych cebulek, dzięki czemu nie wypadają. 

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i w konkretnym czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się pod skórę w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry. W przypadku, w którym wykonywane jest leczenie łysienia, preparat z osocza wzmacnia włosy i stymuluje ich wzrost.  

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność. Nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Wysoka skuteczność osocza bogatopłytkowego w osiąganiu zamierzonego efektu, związana jest zaś z wysoką zawartością substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znalazły swoje zastosowanie:

 • rewitalizacji skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi);
 • leczeniu blizn potrądzikowych;
 • leczeniu łysienia;
 • poprawie kolorytu, gęstości i napięcia skóry;
 • przyśpieszeniu gojenia po zabiegach;
 • profilaktyce starzenia się skóry;
 • poprawy ukrwienia skóry.

LINERASE – heterologiczny kolagen typu I

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Istnieje kilkanaście typów kolagenu.

Kolagen typu I jest najpowszechniej występującym w organizmie. Tworzy on ścięgna, tkankę bliznowatą, tkankę kostną, a także tkankę łączną skóry i tkanki podskórnej. Kolagen ulega degradacji pod wpływem enzymów zwanych kolagenozami. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy.

Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku poprzez włoski kolagen Linerase, przeznaczony do zabiegów regeneracji i odbudowy tkanek. Preparat ten jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki.

WSKAZANIA:

 • wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej (tworzy optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu),
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry,
 • poprawa elastyczności skóry.

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami młodszego wyglądu.

LINERASE to nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego, zarejestrowany jako wyrób medyczny. Preparat ten nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, a jego stosowanie w połączeniu z lidokainą sprawia, że procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej, a kuracja ta może stać się przełomem w walce z oznakami starzenia. W efekcie dochodzi do poprawy kondycji skóry poprzez zwiększenie jędrności, nawilżenia i kolorytu skóry.”

Mezokoktajl

Mezoterapia to od lat wykorzystywana w medycynie metoda leczenia, stosowana przy rozmaitych problemach skóry. Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione odpowiednich substancji leczniczych. Mezoterapia to odżywianie, rewitalizacja, pobudzenie, regeneracja.

Wskazania:

 • odmładzanie skóry, regeneracja skóry (skóra zestresowana, niedotleniona),
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
 • wypadanie włosów,
 • cellulit,
 • rozstępy.

Peeling chemiczny

PRX T33

PRX-T®33 to nieablacyjna stymulacja chemiczna skóry właściwej. Metoda ta wspomaga usuwanie rozstępów, blizn czy zaskórników. Dzięki temu, iż jest to biorewitalizacja bez igieł, zabieg nie wymaga długiej hospitalizacji. Leczenie rozstępów tą metodą nie przysparza bólu, a daje doskonałe rezultaty. Zabieg poleca się również przy wielu innych defektach skóry, gdyż daje natychmiastowe efekty. PRX-T®33 jest w pełni bezpieczną, nowoczesną technologią, która może być stosowana również w połączeniu z innymi zabiegami.

Wskazania:

 • Utrata napięcia skóry twarzy i ciała;
 • Ujędrnienie skóry dekoltu;
 • Blizny zanikowe;
 • Rozstępy;
 • Wspomagająco w leczeniu melasmy i hiperpigmentacji skóry.

PRX-T®33 jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci, w każdym wieku, o wszystkich porach roku:

5 – 12 lat

 • blizny (ospa wietrzna, liszajec).

 

12 – 25 lat

 • zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników).

 

25 – 35 lat

 • melasma,
 • rozstępy.

35 – 45 lat

 • biorewitalizacja twarzy,
 • biorewitalizacja ciała,
 • profilaktyka procesu starzenia się skóry,
 • zwiotczenie skóry biustu.

 

powyżej 45 lat

 • korekcja zwiotczałej skóry,
 • poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu.

Lampa LED

Skóra ma niesamowitą zdolność absorbcji energii świetlnej, którą wykorzystuje do wytwarzania wysokoenergetycznego paliwa komórkowego (ATP), zwiększającego wydajność komórek i pozwalającego na ich naturalne działanie w sposób przyspieszony. Poprzez naświetlanie komórki są świetnie naładowane, a energię wykorzystują do produkcji zwiększonej ilości kolagenu, elastyny i białka oraz stymulacji w organiźmie procesów odmładzających.

Terapia światłem jest uznana za korzystną z medycznego punktu widzenia, a jej korzyści potwierdzone zostały naukowo. Terapia światłem jest bezpieczna, bezinwazyjna i wolna od substancji chemicznych.

Zastosowanie Efekt Model
Przeciw starzeniu się Zwalcza zmarszczki oraz zwiększa produkcję kolagenu Modele: Single Red / Aduro 7 / Aduro 7+1 / Aduro Radiance
Zwalczanie trądziku Przeciw trądzikowi – Zwalcza bakterie powodujące trądzik oraz zmniejsza jego występowanie Modele: Single Blue / Aduro 7 / Aduro 7+1/ Aduro Radiance
Redukcja przebarwień Wyrównywanie kolorytu cery – Poprawia koloryt skóry dla jej naturalnego, pięknego wyglądu Modele: Aduro 7 / Aduro 7+1/ Aduro Radiance
Stop zaczerwienieniom Redukcja zaczerwienienia skóry – Pomaga złagodzić stany zapalne Modele: Aduro 7 / Aduro 7+1/ Aduro Radiance
Promienista skóra Rewitalizacja – Przywraca skórze blask i promienistość. Pomaga zwalczać Modele: Aduro 7 / Aduro 7+1/ Aduro Radiance
Wygładzanie skóry Łagodzenie – Łagodzi stan zapalny naczyń włosowatych Modele: Aduro 7 / Aduro 7+1/ Aduro Radiance
Odnowa komórek Odnowa komórek – Wspomaga zdrowe komórki i regeneruje chore Modele: Aduro 7 / Aduro 7+1/ Aduro Radiance
Blokada i łagodzenie bólu Kolor niebieski oraz podczerwień stymulują produkcje dwutlenku azotu NO2, który jest pomocny w łagodzeniu i blokadzie bólu. Modele: Aduro 7+1/ Aduro Radiance

Jak działa maska Aduro?

Maski Aduro wyposażone są w światła LED, źródło energii w postaci fotonów. Energia ta dociera do określonych wartw skóry i przetwarzana zostaje do postaci wykorzystywalnej dla ludzkiego organizmu- ATP. Adenozynotrójfosforan (ATP) jest paliwem dla organizmu. Im więcej tej energii, tym więcej wykorzystane zostaje na regenerację i odnowę. “Doładowane” światłem Aduro komórki skóry pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny jednocześnie stymulując procesy regeneracji i odnowy.

HIFU

HIFU to skrót od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. W zabiegach medycyny estetycznej od kilku lat używana jest do liftingu i ujędrniania skóry.

HIFU to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, powodująca ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki – w medycynie estetycznej używane są trzy głębokości – 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków sięgając określonej głębokości powoduje ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki – mają one średnicę od 0.5 do 1 mm. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia.

Zabieg HIFU przeznaczony jest dla osób o skórze wiotkiej, które nie chcą poddawać się zabiegom i liftingom inwazyjnym. Efekty utrzymują się od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Można też stosować HIFU razem z innymi metodami ujędrniania i liftingu.

Efekty zabiegu HIFU:

 • zagęszczenie skóry,
 • zmniejszenie wiotkości,
 • wyostrzenie konturu twarzy,
 • ujędrnienie skóry na szyi i policzkach,
 • uelastycznienie skóry,
 • redukcja zmarszczek,
 • zmniejszenie porów.

Peptydowy wypełniacz do włosów

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosówi przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. 

Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.

Peptydowa terapia włosów przeznaczona jest równo dla kobiet, jak i mężczyzn, nie tylko w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg także świetnie wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.

Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem produktu DR.CYJ Hair Filler trwa do ok. 30 min. i polega na wykonaniu serii mikro wkłuć. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, ponieważw przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć – podawana jest niewielka ilość skoncentrowanego preparatu.

Fala uderzeniowa

Terapia Falą Uderzeniową (ESWT, RSWT) jest nowoczesną i efektywną metodą zabiegową. Energia mechanicznej fali infradźwiękowej jest aplikowana na okolice ciała, gdzie występuje cellulit. Dzięki zabiegowi Falą uderzeniową główna przyczyna cellulitu, jaką jest zaburzenie wymiany substancji odżywczych zostaje wyeliminowana. Zostaje pobudzone wytwarzanie kolagenu co przekłada się na zwiększenie elastyczności skóry. sprężystość tkanki łącznej ulega poprawie oraz skóra staje się gładsza.

Korzystne efekty fali uderzeniowej często odczuwane są już po 1 lub 2 zabiegu. Skóra odzyskuje elastyczność, staje się gładsza, faktura skóry wyraźnie się poprawia.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg falą uderzeniową w zależności ile okolic jest opracowanych trwa od 20 do 50 minut.

Jak często wykonuje się zabieg falą uderzeniową na cellulit?

Średnio co 3 – 4 dni.

Czy zabieg falą uderzeniową jest bolesny?

Zabieg może być bolesny, lecz jest to odczucie do wytrzymania. Siła zabiegu dostosowana jest indywidualnie przez fizjoterapeutę. Z zabiegu na zabieg tolerancja pacjenta na ból zwiększa się. Po zabiegu można normalnie funkcjonować. zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia lub stosowania leków przeciwbólowych.

Ile potrzeba zabiegów?

Żeby skutecznie leczyć cellulit potrzeba między 6 a 10 zabiegów w zależności od indywidualnych wskazań